Wiadomości branżowe

Biegiem na badania! ?Rak. To się leczy? i ING Życie organizują cykl biegów promujących profilaktykę nowotworową

ING Życie wraz z twórcami ogólnopolskiej kampanii społecznej ?Rak to się leczy? organizuje cykl biegów charytatywnych. W czterech miastach Polski będzie można zamanifestować stosowanie jednej z zasad profilaktyki ? aktywności sportowej ? a także wesprzeć szczytną inicjatywę. Start już 14 czerwca br. w Zielonej Górze.

Biegi charytatywne ?Rak. To się leczy!? stanowią poszerzenie ubiegłorocznej imprezy biegowej ?Przegonić raka?. W tym roku odbędą się 4 biegi na 5 km ? w edycji wiosennej w Zielonej Górze i Łodzi, a jesienią w m.in. w Warszawie. Impreza sportowa połączona będzie z akcjami zdrowotnymi ? uczestnikom przypomniane zostaną zasady zdrowego życia, zaplanowane są spotkania z lekarzami różnych specjalności, a także możliwe będzie wykonanie badań mammograficznych. Dodatkowo wpisowe z biegów zostanie przekazane na rzecz pacjentów onkologicznych oraz sfinansowanie kolejnych bezpłatnych badań organizowanych w całej Polsce w ramach akcji ?Rak. To się leczy!?.

Naszym celem jest zachęcenie Polaków do dbania o swoje zdrowie i zwiększenie ich świadomość na temat profilaktyki nowotworowej. Większość społeczeństwa wie, jak ważna jest aktywność fizyczna, ochrona przed słońcem czy rzucenie palenia i że są to czynniki, które mogą znacznie obniżyć ryzyko choroby. Niestety, tylko nieliczni wprowadzają te założenia w życie, a my chcemy to zmienić ? mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii ?Rak. To się leczy?.

W ubiegłym roku wspólnie z twórcami kampanii ?Rak. To się leczy? zorganizowaliśmy bieg w Warszawie, w którym wzięło udział około 1 000 osób. Mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej ludzi przyłączy się do akcji, by promować aktywność sportową lub by zrobić pierwszy krok w celu wdrożenia zasad profilaktyki do codziennego życia ? mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy ING Życie.

Każdy zawodnik, który podejmie wyzwanie i przyłączy się do biegu otrzyma pakiet startowy zawierający: pamiątkową koszulkę, medal oraz drobny posiłek regeneracyjny. Na zwycięzców natomiast czekają atrakcyjne nagrody. Zapisy na biegi dostępne są na stronie www.raktosieleczy.pl.

 


dostarczył infoWire.pl

Similar Posts