Wiadomości branżowe

Czas na porządki urodowe

Czas na porządki urodowe
Poszarzała, papierowa, mało elastyczna, często przesuszona i z podrażnieniami ? wiosną skóra bywa daleka od ideału. Jak ją oczyścić, nawilżyć i ujędrnić? Wdrożyć wiosenny plan porządków urodowych. Czas na szorowanie, ścieranie, wymiatanie i odkurzanie.

Z wiosennymi prządkami urodowymi jest trochę jak z tymi domowymi. Przystepując do działania, mamy jasno określony cel – odzyskanie zdrowej, promiennej cery, zwłaszcza że zima wcale jej się nie przysłużyła. Tutaj też doskonale sprawdzi się wymiatanie, ścieranie i odkurzanie. Jedyna różnica jest taka, że w porządkowaniu wyręczy nas lekarz dermatolog, który do dyspozycji będzie miał cały wachlarz porządkujących zabiegów medycyny estetycznej.

Jet Peel odkurzy skórę
Zabieg pozwoli oczyścić skórę ze zrogowaciałych, starych komórek i nagromadzonych zanieczyszczeń. Działa na zasadzie bezdotykowej myjki do skóry. Urządzenie emituje stumień sterylnej soli fizjologicznej z prędkością przekraczającą 2000 km/h. Nie podrażnia ? nadaje się do każdego rodzaju skóry, zarówno trądzikowej, łojotokowej, ale też wrażlwiej i nadmiernie przesuszonej. Cera po zabiegu staje się ,,nawilżona od wewnątrz?, a jednocześnie, jak po każdej dermabrazji, uzyskujemy powierzchniowe złuszczenie. ? Jet Peel to niezwykle wszechstronny zabieg. Z powodzeniem wykorzystuje się go jako element profilaktyki antystarzeniowej, terapii trądziku lub jako zabieg pielęgnacyjny ? wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm z Wrocławia. Zabieg będzie bogatszy, jeśli zastosuje się koktajle wiatminowe.

Peeling chemiczny – ścieranie wydobędzie blask
Wczesna wiosna, kiedy słońce nie operuje jeszcze tak silnie, to bardzo dobry moment na zabiegi peelingów chemicznych. Regenerują skórę, nawilżają, pozwalają pozbyć się nawet uporczywych przebarwień, a do tego łągodzą stany zapalne, łojotowkowe, przez co wspomagają terapią trądziku. Wystepują w różnych odmianach i stężeniach. Najpopularniejsze to peeling kwasem trójchlorooctowym, czyli TCA, kwasem glikolowym, płynem Yessnera oraz Inno Peel, będący tak naprawdę mieszanką różnych kwasów (kojowego, retinowego i salicylowego). – Zazwyczaj jeszcze dwa dni po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a proces złuszczania trwa około 3-4 kolejnych dni ? mówi dr Agnieszka Bliżanowska. – Zabieg peelingu nie eliminuje z życia, po jego wykonaniu można normalnie funkcjonować ? dodaje. O wyborze właściwego preparatu, jego stężeniu i częstotliwości zabiegów decyduje lekarz.

Mezoterapia z koktajli witaminowych dostarczy energii do działania
Wiosną skóra potrzebuje dodatkowego zastrzyku energii – substancji niezbędnych do odbudowy struktur komórkowych. Aby pobudzić syntezę kolagenu i elastyny, potrzebne są witaminy, aminokwasy, składniki mineralne i koenzymy. Rozwiązanie przynosi mezoterpia z koktajli witaminowych. ? Takie śródskórne wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne. W zależności od koktajl – już po kilku dniach w widoczny sposób poprawia się kondycja skóry, wzrasta stopień jej nawilżenia, napięcia, a efekty z czasem się nasilają ? wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska.

Aby plan wiosennych porządków urodowych okazał się skuteczny, konieczna będzie pomoc dermatologa. Lekarz będzie mógł ocenić stan skóry i zaleci właściwą terapię ? wybierze zabiegi, ustali właściwą kolejność, doradzi suplementy diety. Takie porządki urodowe, przeprowadzone pod okiem fachowca, mają jeszcze jedną ważną cechę ? ich efekty są długofalowe i utrzymują znacznie dłużej niż porządek w szafie.
http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=1479480330

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy