BIZNES Problemy społeczne

Debata online: Czy fundraiser to zawód przyszłości?

Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu we współpracy z agencją PR Inspiration zaprasza do udziału w debacie online na temat zawodu fundraisera, profesji szczególnie potrzebnej dziś, gdy cały świat zmaga się z wirusem COVID -

Data publikacji: 2020-11-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Debata online: Czy fundraiser to zawód przyszłości?
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu we współpracy z agencją PR Inspiration zaprasza do udziału w debacie online na temat zawodu fundraisera, profesji szczególnie potrzebnej dziś, gdy cały świat zmaga się z wirusem COVID – 19.

Debata online: Czy fundraiser to zawód przyszłości? Problemy społeczne, BIZNES - Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu we współpracy z agencją PR Inspiration zaprasza do udziału w debacie online na temat zawodu fundraisera, profesji szczególnie potrzebnej dziś, gdy cały świat zmaga się z wirusem COVID - 19.

Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu zainicjowało kampanię informacyjną pod hasłem „Be a fundraiser & do more”. Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat zawodu fundraisera, a także promowanie tej profesji w szczególności wśród osób pracujących w sektorze biznesowym i myślących o przebranżowieniu. Debata jest częścią kampanii skierowanej zarówno do osób, które chcą zmienić zawód, jak i przedstawicieli instytucji, które takie stanowiska pracy mogą tworzyć.

Jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych przez Kantar Polska na zlecenie Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe i opublikowanych w raporcie „Filantropia w CEE 2020”, niemal 40% Polaków uważa, że pandemia COVID- 19 zmieniła ich zachowania w obszarze dobroczynności. Polacy chcą udzielać się charytatywnie i są gotowi wspierać organizacje pomocowe. Rozbudzający się w Polakach potencjał dobroczynności powinny wykorzystać instytucje, organizacje trzeciego sektora, a także firmy wdrażające CSR. Jednak by nawiązać profesjonalne relacje z darczyńcami, potrzebują wsparcia zawodowców. Organizacje zatrudniając profesjonalnych fundraiserów są w stanie pozyskać znacznie więcej środków z darowizn niż działając samodzielnie. Zawodowy fundraiser pracuje w kilku obszarach. Nie tylko pozyskuje fundusze na działalność organizacji, ale także dba o jej wizerunek i buduje długofalowe relacje.

Wszystkie powyższe wątki dotyczące zawodu fundraisera zostaną poruszone w trakcie debaty online pod hasłem FUNDRAISER – ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI.

W wydarzeniu udział wezmą:

Robert Kawałko – prezes zarządu Fundacji Polskiego Instytutu Filantropii oraz Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu, były wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Fundraisingu.

Tatiana Mindewicz-Puacz – psychoterapeutka, coach ICC, trenerka w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej, trenerka rozwoju osobistego, ekspertka ds. kampanii społecznych i programów CSR, a także publicystka.

Agata Kozyr – certyfikowana fundraiserka, założycielka i prezes Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne. Wcześniej przez prawie 20 lat związana z biznesem, w tym 5 lat pełniąc funkcję prezesa w spółce zatrudniającej ponad 350 pracowników.

Paulina Surman – w przeszłości związana z jedną z największych korporacji finansowych. W latach 2017-2019 prezes Stowarzyszenia dla osób z zespołem Downa "Tęcza" z Krakowa, obecnie skupia się na podniesieniu swoich kompetencji trenerskich, aby dzielić się swoim doświadczeniem z innymi.

Dominika Langer-Gniłka – dyrektor działu współpracy i rozwoju, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Odpowiada za stabilność finansową organizacji, pozyskiwanie funduszy na rozwój programów społecznych oraz współpracę z kluczowymi partnerami biznesowymi.

Debatę poprowadzi Dariusz Bugalski – dziennikarz, pisarz, wykładowca akademicki. Przez niemal dwadzieścia lat związany z radiową Trójką. Obecnie twórca podcastu K3.
 

Debata odbędzie się 25 listopada o godzinie 18.00. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, wysyłając zgłoszenie pod adresem: https://fundraising.org.pl/fundraiser-zawod-przyszlosci/

Więcej informacji: 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/365902744712650

https://www.facebook.com/fundraiserzy

https://www.instagram.com/fundraising.pl/

 

Dodatkowych informacji udziela:

Robert Kawałko

Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu

[email protected]

 

Magdalena Zybała

PR Inspiration

[email protected]

tel. 790 770 220

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Debata online: Czy fundraiser to zawód przyszłości? Problemy społeczne, BIZNES - Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu we współpracy z agencją PR Inspiration zaprasza do udziału w debacie online na temat zawodu fundraisera, profesji szczególnie potrzebnej dziś, gdy cały świat zmaga się z wirusem COVID - 19.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy