BIZNES Problemy społeczne

Dzielmy się tym, co dobre!

101 ton żywności, która pozwoli na przygotowanie 240 000 posiłków dla najuboższych oraz 121 200 zł finansowego wsparcia dla Banków Żywności – to wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności przeprowadzonej w sklepach

Data publikacji: 2017-12-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dzielmy się tym, co dobre!
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

101 ton żywności, która pozwoli na przygotowanie 240 000 posiłków dla najuboższych oraz 121 200 zł finansowego wsparcia dla Banków Żywności – to wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności przeprowadzonej w sklepach Tesco.

Dzielmy się tym, co dobre! Problemy społeczne, BIZNES - 101 ton żywności, która pozwoli na przygotowanie 240 000 posiłków dla najuboższych oraz 121 200 zł finansowego wsparcia dla Banków Żywności – to wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności przeprowadzonej w sklepach Tesco.

Zbiórki artykułów spożywczych co roku jednoczą Polaków w niesieniu pomocy potrzebującym. Co jeszcze możemy zrobić, by każdy miał szczęśliwe święta?

240 000 posiłków dla potrzebujących   
W dniach 1-3 grudnia i 7-8 grudnia w 417 sklepach Tesco w całej Polsce wolontariusze zachęcali klientów do wsparcia  Świątecznej Zbiórki Żywności. Razem udało nam się zebrać żywność o łącznej wartości 606 000 złotych! Zebrana żywność trafi do organizacji pomocowych – m.in. domów samotnej matki czy schronisk dla ubogich. Ich podopieczni otrzymają żywność, która pozwoli na przygotowanie aż 240 000 posiłków. Dzięki zaangażowaniu klientów Tesco z roku na rok coraz więcej osób ma szansę na spędzanie świąt, nie martwiąc się o zdobycie żywności na choćby najskromniejszy posiłek.

Tesco, jako jedyna sieć handlowa w Polsce, zdecydowała się przekazać dodatkowe wsparcie dla Banków Żywności i Caritas Polska w postaci 20% wartości zebranych artykułów spożywczych. Dzięki temu do Banków Żywności i Caritasu trafi darowizna w wysokości 121 200 złotych.

„Wzorem ubiegłych lat, przekażemy Bankom Żywności darowiznę w kwocie 20% całkowitej wartości zebranych produktów. Jesteśmy jedyną siecią sklepów oferująca takie dodatkowe wsparcie w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności” – mówi Daria Kulińska, Dyrektor ds. Komunikacji Tesco. „W imieniu Tesco dziękuję wszystkim naszym klientom i partnerom biznesowym za zaangażowanie. Cieszę się, że razem możemy dzielić się tym, co dobre” – dodaje Daria Kulińska.

Anioły Radości
W tegoroczną akcję zaangażowali się także znani i lubiani, którzy w Tesco na warszawskim Gocławiu zachęcali klientów do przekazywania najpotrzebniejszych produktów żywnościowych.

„Z chęcią włączam się w akcje charytatywne, bo czy warto żyć tylko dla siebie? Trzeba się dzielić z innymi. Nam nie ubędzie, a innym sprawimy radość, przywrócimy uśmiech, a może spowodujemy, że ktoś nie będzie głodny” – przyznała Małgorzata Ostrowska-Królikowska, przekazując swoje zakupy podczas świątecznej zbiórki.

„Bierzemy udział w tej akcji również po to, żeby zwrócić uwagę na problem marnowania żywności. Tymczasem jest wiele rodzin, które podczas świąt nie mają co postawić na stole. Spotykamy się, żeby choć trochę zmienić tę sytuację” – opowiadała Grażyna Wolszczak.

Ty też możesz pomagać!            
Zbiórki żywności to nie jedyna możliwość niesienia pomocy potrzebującym. W okresie świątecznym warto rozejrzeć się czy wokół nie ma osób, które poza pożywieniem potrzebują czegoś jeszcze – na przykład ciepłej odzieży czy pomocy naukowych dla dzieci. Zapewne każdy w szafie ma coś, czego nie używa, a co może sprawić wiele radości innym. Informacje, jak pomóc osobom z najbliższego otoczenia znaleźć można w lokalnych domach pomocy i innych ośrodkach społecznych.

Tesco Polska włączając się w ogólnopolskie zbiórki pozyskuje niemal 10% wolumenu wszystkich zbiórek Banków Żywności przeprowadzanych w sieciach handlowych. Dodatkowo co roku z Caritas Polska włączamy się w zbiórkę żywności i pieniędzy.

Zbiórki Żywności nie są jednak jedyną wspólną inicjatywą – Tesco to pierwsza sieć handlowa w Polsce, która realizuje autorski  program przekazywania nadwyżek żywności od 2013 roku i tym samym walczy z marnowaniem żywności. Dotychczas, ze sklepów do lokalnych Banków Żywności przekazanych zostało około 5000 ton żywności. Dodatkowo, Tesco realizuje program Perfectly Imperfect, w którym umożliwia klientom zakup w niższej cenie warzyw i owoców, które – choć nie wyglądają idealnie – są dobrej jakości. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dzielmy się tym, co dobre! Problemy społeczne, BIZNES - 101 ton żywności, która pozwoli na przygotowanie 240 000 posiłków dla najuboższych oraz 121 200 zł finansowego wsparcia dla Banków Żywności – to wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności przeprowadzonej w sklepach Tesco.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy