BIZNES Problemy społeczne

FM Foundation – pierwsze staże zakończone

Data publikacji: 2017-12-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FM Foundation – pierwsze staże zakończone
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

FM FOUNDATION, fundacja korporacyjna podsumowuje pierwsze zakończone staże dla młodzieży. 14 uczestników miało możliwość poznania specyfiki pracy w centrach logistycznych FM Logistic w Mszczonowie, Tomaszowie Mazowieckim, Błoniu i na budowie nowego centrum w Psarach pod Będzinem.

FM Foundation - pierwsze staże zakończone Problemy społeczne, BIZNES - FM FOUNDATION, fundacja korporacyjna podsumowuje pierwsze zakończone staże dla młodzieży. 14 uczestników miało możliwość poznania specyfiki pracy w centrach logistycznych FM Logistic w Mszczonowie, Tomaszowie Mazowieckim, Błoniu i na budowie nowego centrum w Psarach pod Będzinem.

FM FOUNDATION, fundacja korporacyjna, utworzona w 2017 roku w rocznicę 50-lecia FM Logistic, międzynarodowego lidera na rynku usług w zakresie magazynowania, transportu i pakowania, podsumowuje pierwsze zakończone staże dla młodzieży. 14 uczestników miało możliwość poznania specyfiki pracy w centrach logistycznych FM Logistic w Mszczonowie, Tomaszowie Mazowieckim, Błoniu i na budowie nowego centrum w Psarach pod Będzinem.

Zakończone staże były pierwszymi w ramach projektu „Bezpieczny Staż”, realizowanego przez FM FOUNDATION we współpracy z Fundacją Robinson Crusoe. To pilotażowy projekt, skierowany do młodzieży z instytucji opieki zastępczej (domy dziecka, rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka) zagrożonej wykluczeniem społecznym. W sumie obejmie on 55 młodych ludzi – podopiecznych Fundacji Robinson Crusoe z kilku miejscowości w Polsce.

Staże realizowane są w trakcie wakacji szkolnych. Dodatkowo, jesienno-zimowe warsztaty poświęcone zawodom z sektora logistyki pozwolą poszerzyć horyzonty większemu gronu uczestników i rozszerzyć społeczny wpływ przedsięwzięcia poprzez sieć kontaktów indywidualnych. Promowanie potencjału zawodów związanych z logistyką ułatwi zawodowe ukierunkowanie młodych odbiorców i – co jest celem naczelnym – przyczyni się do uzyskiwania samodzielności ekonomicznej, społecznej
i emocjonalnej.

W obecnie zakończonych stażach wzięło udział 14 osób. Ze strony Fundacji Robinson Crusoe stażystów wspierało troje opiekunów. Z kolei ze strony FM Logistic w projekcie wzięło udział kilkudziesięciu pracowników firmy, w tym 8 osób w roli mentorek i mentorów. Młodym stażystom najbardziej podobały się: atmosfera w miejscu pracy i przyjazne nastawienie ze strony pracowników, otwartość ludzi i chęć do pomocy, a także formy komunikacji pomiędzy stażystą i mentorem.

„Działalność́ FM Logistic pokrywa się̨ z profilem mojej szkoły i przyszłym zawodem” – opowiada Robert – „Niesamowitym odczuciem było porównanie bieżącej wiedzy teoretycznej zdobytej w szkole z wiedzą praktyczną, którą wykorzystują̨ pracownicy. Nie było rzeczy, która mi się̨ nie spodobała. Atmosfera była niesamowicie przyjazna, mimo wielkości firmy i liczby zatrudnionych pracowników, praktycznie każdy się̨ zna i sympatycznie się̨ zachowuje. Podczas stażu pogłębiłem swoją wiedzę dotyczącą branży TSL, poznałem alternatywne nazwy czynności, które już znałem, nauczyłem się organizacji w wielkiej firmie, która posiada wiele oddziałów, w różnych miejscach oraz korzysta z HUB – ów przeładunkowych” – dodaje.

„Najbardziej spodobała mi się̨ otwartość́ ludzi. Wszyscy traktują̨ się̨ na równi, nikt się̨ nie wywyższa. Chętnie sobie pomagają̨. Podczas stażu nauczyłam się̨ rozmowy z ludźmi, otwartości. Wydawania kierowcom dokumentów, skanowania dokumentów, sprawdzania wz., obsługi różnych programów komputerowych. Atmosfera w firmie sprawiła, że z chęcią̨ poleciłabym ją wszystkim. Było bardzo pozytywnie, bez stresu” – podsumowuje Karolina, stażystka z Sieradza.

Z kolei Patryk z Będzina miał okazję do odbycia stażu na miejscu budowy nowego centrum logistycznego. „Na stażu najbardziej podobała mi się̨ możliwość́ zobaczenia budowy od podszewki, tego jakie materiały są̨ używane, jak się̨ wykonuje poszczególne elementy, możliwość́ zobaczenia do czego służą̨. Zaskoczyła mnie atmosfera panująca na stażu – pozytywna oraz sprzyjająca efektywnemu wykonywaniu pracy – oraz możliwość́ zobaczenia od podstaw jak powstaje budynek, co do czego służy i jak działają̨ duże maszyny budowlane. Nauczyłem się̨ obsługi programu Microsoft Excel, obsługi Niwelatora, takiego już̇ bardziej profesjonalnego, tego jak ciężko jest zapanować́ nad pracownikami, rozwiązywać́ problemy.”

FM FOUNDATION jest typową fundacją korporacyjną. Zarejestrowana we Francji będzie realizowała projekty społeczne w modelu porozumieniu trzech stron: FM FOUNDATION – lokalny oddział FM Logistic – wybrana lokalna Fundacja działająca w obszarze przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

– „Zgodnie ze statutem FM FOUNDATION nasze działania są skupione wokół działających w Polsce oddziałów FM Logistic. To w nich uczestnicy projektu będą odbywać staże i poznawać branżę logistyczną” – informuje Artur Ciuchta, opiekun projektu ze strony FM Logistic. – „W pierwszym projekcie weźmie udział 55 osób. Potrwa on do końca marca 2018 r. Ale już planujemy kolejne projekty, które skupiać się będą na innowacjach dla sfery społecznej, również przy współudziale Fundacji Robinson Crusoe” – dodaje.

Polska jest jednym z trzech krajów, w których działa już FM FOUNDATION. Pozostałe to: Francja i Brazylia, gdzie utworzone zostały szkoły logistyki dla młodzieży w wieku 18-25 lat, które umożliwią zdobycie zawodu i uzyskanie dyplomu.

W ramach partnerstwa FM Logistic Francja i Stowarzyszenie Apprentis d’Auteuil zamierzają wspierać młodych ludzi, którzy napotykają poważne trudności o charakterze edukacyjnym, społecznym czy rodzinnym, i którym zagraża wykluczenie. Organizacje pragną pomóc im w powrocie do aktywnego życia, dając im zawód z obiecującymi perspektywami.

Brazylijski oddział FM wspólnie ze swoim partnerem Fundacją Iochpe stworzył pierwszą szkołę logistyki. Dwunastomiesięczny program jest skierowany do młodzieży z ubogich dzielnic Sao Paolo i umożliwia zdobycie umiejętności praktycznych oraz uzyskanie dyplomu zawodowego, który otwiera dostęp do rynku pracy. 

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada 9 centrów logistycznych i zatrudnia blisko 3 tysiące pracowników, dysponuje łącznie ponad 550 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2 tysięcy pojazdów.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości  i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia.

FM Logistic jest obecne na 3 kontynentach i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia ponad 23 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu,
a wkrótce także w Mediolanie, Warszawie i Moskwie.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
FM Foundation - pierwsze staże zakończone Problemy społeczne, BIZNES - FM FOUNDATION, fundacja korporacyjna podsumowuje pierwsze zakończone staże dla młodzieży. 14 uczestników miało możliwość poznania specyfiki pracy w centrach logistycznych FM Logistic w Mszczonowie, Tomaszowie Mazowieckim, Błoniu i na budowie nowego centrum w Psarach pod Będzinem.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Problemy społeczne