Zdrowie

Headlines Porter Novelli charytatywnie i dla zdrowia

Headlines Porter Novelli postanowiło wesprzeć sportowo-charytatywny projekt ?Biegnę dla Kacpra?, taty rocznego chłopca, który urodził się bez części lewego przedramienia i lewej dłoni. Projekt taty polega na przebiegnięciu przez niego Polski – z północy na południe.

Celem projektu jest pozyskanie środków finansowych na protezę dla Kacpra, która umożliwiłaby mu prawidłowy rozwój fizyczny. Tata przebiegnie dystans około 750 km z północy na południe Polski. Bieg rozpocznie się 1 czerwca 2010 r. w Gdańsku a zakończy 4 lipca w miejscowości Głojsce koło Rzeszowa, gdzie mieszkają dziadkowie chłopca.

?Postanowiliśmy zaangażować się w ten projekt, ponieważ zaimponowała nam postawa Pana Dariusza Szwasta, ojca, który chce pomóc swojemu dziecku, ale także pokazać społeczeństwu, że każdy z nas, bez względu na okoliczności, nie musi biernie akceptować niesfornej rzeczywistości. Jego bieg dla syna pokaże społeczeństwu, że trzeba walczyć z przeciwnościami losu, ale także stanie się swoistą manifestacją zdrowego, aktywnego stylu życia. Biegnijmy dla Kacpra, ale też dla swojego zdrowia – stańmy się nadzwyczajni? ? to przesłanie tej inicjatywy? – tak o zaangażowaniu Headlines opowiada Joanna Pruszyńska ? Witkowska, prezes firmy i dodaje:

?Headlines Porter Novelli wesprze projekt ?Biegnę dla Kacpra? w relacjach z mediami tradycyjnymi oraz społecznymi, a także w pozyskaniu głównego sponsora Biegu, dzięki któremu uda się chociaż w części pokryć koszty protezowania Kacperka. Jednocześnie postawiliśmy sobie za punkt honoru zaangażować w tę inicjatywę Polaków. Chcemy, aby wsparli tatę w tym niezwykłym przedsięwzięciu, poprzez przyłączenie do biegu na dowolnym odcinku trasy, wsparcie finansowe lub też inne formy pomocy, o których będziemy już wkrótce informować. Jesteśmy przekonani, że Polacy chętnie włączą się do akcji, liczymy na duże wsparcie młodych ludzi, rodzin?.

Ideę projektu wspierają: Beata Sadowska, dziennikarka TVP, Edyta Jungowska ? aktorka, Marta Kuligowska ? dziennikarka TVN24, Krzysztof Kosedowski ? polski bokser, medalista olimpijski, Maciej Kurzajewski ? dziennikarz TVP2, Tomasz Lis ? dziennikarz telewizyjny, publicysta, Bousław Mamiński ? lekkoatleta, biegacz, Wicemistrz Świata – Helsinki 1983, Maciej Miecznikowski ? muzyk, wokalista, Magdalena Różczka ? aktorka.

Więcej informacji o projekcie ?Biegnę dla Kacpra? na stronie: www.kacperkowy- skwerek.pl

http://media.headlines.pl/pr/161347/headlines-porter-novelli-charytatywnie-i-dla-zdrowia

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy