Biblioteczka

Historia czasu – Liz Evers

Historia czasu – Liz Evers

Cena detaliczna: 24,90
Wydawca: Bellona
EAN 9788311133884
184 stron
format 145×205 mm
oprawa miękka

Każdy z nas żyje w ramach własnego czasu psychologicznego – wspomnień z przeszłości, oczekiwań w stosunku do przyszłości – i owe “strefy czasowe” współistnieją ze współczesnością. Każdy z nas doświadcza czasu subiektywnie -godzina dłuży się w poczekalni gabinetu lekarza, lecz przemija niespodziewanie szybko w towarzystwie przyjaciół.

Niniejsza książka sięga do początków czasu, jakim do znamy – do pierwszych chwil wszechświata. Układa w jeden zbiór historię czasu obserwowanego oczami naszych przodków i najtęższych umysłów naukowych współczesnego wieku – a jednocześnie robi to z przymrużeniem oka.

Wspólnie odbywamy podróż przez ery i epoki, napotykamy dinozaury i naszych odległych kuzynów, odmierzamy upływ czasu, posiłkując się Księżycem i Słońcem, dowiadujemy się o zegarach umieszczonych w naszych ciałach, które regulują rytm codziennego życia. Przyglądamy się ewolucji technologii czasowej od momentu powstania pierwszych kalendarzy, wyrytych w wyblakłych kościach orlich skrzydeł, po wynalezienie zegarów kwantowych. Obserwujemy, w jaki sposób czas przyspiesza i zwalnia. Pokonujemy lata świetlne i zaglądamy do równoległych wymiarów.

Zapaleni podróżnicy w czasie znajdą w książce garść rad i sztuczek ułatwiających wyprawy zarówno w przeszłość, jak i przyszłość. Intrygująca treść, świetnie się czyta!

Similar Posts