BIZNES Problemy społeczne

HSBC: ponad 100 000 USD grantu dla polskiej Fundacji Robinson Crusoe

Data publikacji: 2019-12-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: HSBC: ponad 100 000 USD grantu dla polskiej Fundacji Robinson Crusoe
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Fundacja Robinson Crusoe znalazła się wśród tegorocznych beneficjentów HSBC Future Skills High Impact Project Fund. Grant w wysokości ponad 100 000 USD zostanie przeznaczony na realizację projektów w ramach “Akademia Robinsona”.

HSBC: ponad 100 000 USD grantu dla polskiej Fundacji Robinson Crusoe Problemy społeczne, BIZNES - Fundacja Robinson Crusoe znalazła się wśród tegorocznych beneficjentów HSBC Future Skills High Impact Project Fund. Grant w wysokości ponad 100 000 USD zostanie przeznaczony na realizację projektów w ramach “Akademia Robinsona”.

Fundacja Robinson Crusoe znalazła się wśród tegorocznych beneficjentów HSBC Future Skills High Impact Project Fund. Grant w wysokości ponad 100 000 USD zostanie przeznaczony na realizację projektów w ramach “Akademia Robinsona”, która pomaga młodzieży z instytucji opieki zastępczej w rozpoczęciu samodzielnego życia. HSBC Polska wspiera Fundację Robinson Crusoe od 2009 roku.

Fundacja Robinson Crusoe działa od 2002 roku. Opracowuje i wdraża innowacyjne projekty i narzędzia edukacyjne, które wspierają młodzież z rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej w udanym przejściu do samodzielnego, dorosłego życia. Dzięki przyznanemu grantowi na realizację projektów w okresie od października 2019 do września 2021, Fundacja pomoże ponad 500 młodym osobom, które są w trakcie usamodzielniania się.

 – Nasi podopieczni, których nazywamy Robinsonami, potrzebują wsparcia w zakresie umiejętności społecznych jak i emocji. Grant od HSBC umożliwi nam realizację projektów, dzięki którym Robinsonowie zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie ekonomii życia codziennego i zarządzania finansami osobistymi adekwatnie do poziomu ich dochodu. Podczas szkoleń i warsztatów zdobędą również wiedzę, która pomoże im odnaleźć się na rynku pracy oraz przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Nauczą się, jak przełamywać bariery oraz jak samodzielnie walczyć o swoje miejsce w świecie i w społeczeństwie. – podkreśla Magdalena Kępka Koordynatorka Projektów z Fundacji Robinson Crusoe.

HSBC Polska wspiera Fundację Robinson Crusoe od 2009 roku. Środki z tegorocznego grantu zostaną przeznaczone na projekty, które m.in. zwiększą wiedzę młodzieży na temat zarządzania finansami oraz przygotują podopiecznych Fundacji do wejścia na rynek pracy i nauczą zarządzania wynagrodzeniem. – Jesteśmy dumni, że możemy pomagać w realizacji misji Fundacji już od dłuższego czasu. To dla nas niezmiernie ważne, że dzięki przekazanym grantom, młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym, która stoi na progu dorosłości, ma możliwość zdobycia umiejętności oraz wiedzy, niezbędnej do usamodzielnienia. Dodatkowo program ten daje pracownikom HSBC możliwości wolontariatu i udziału w warsztatach z młodzieżą – podkreśla Dariusz Kucharski Chief Risk Oficer z HSBC Polska.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
HSBC: ponad 100 000 USD grantu dla polskiej Fundacji Robinson Crusoe Problemy społeczne, BIZNES - Fundacja Robinson Crusoe znalazła się wśród tegorocznych beneficjentów HSBC Future Skills High Impact Project Fund. Grant w wysokości ponad 100 000 USD zostanie przeznaczony na realizację projektów w ramach “Akademia Robinsona”.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Problemy społeczne