Wiadomości branżowe

Jak Polacy postrzegają grypę?

Wysoka gorączka, katar i ból gardła – to jedne z najczęstszych oznak grypy. A jak Polacy wyobrażają sobie jej oblicze? Od 2 tygodni, już ponad 8 tysięcy internautów wzięło udział w konkursie marki Gripex, w którym, przy pomocy specjalnej aplikacji, można tworzyć swój własny portret Choroby. W ten sposób marka pragnie zwrócić uwagę Polaków na problem grypy

Wysoka gorączka, katar i ból gardła ? to jedne z najczęstszych oznak grypy. A jak Polacy wyobrażają sobie jej oblicze? Od 2 tygodni, już ponad 8 tysięcy internautów wzięło udział w konkursie marki Gripex, w którym, przy pomocy specjalnej aplikacji, można tworzyć swój własny portret Choroby. W ten sposób marka pragnie zwrócić uwagę Polaków na problem grypy i ignorowanie jej pierwszych symptomów. Najczęściej wybierane cechy wyglądu odpowiadają poszczególnym objawom.

Jak wygląda Grypa? Na to pytanie odpowiadają Polacy dzięki aplikacji zamieszczonej
na stronie: www.portretgrypy.pl. Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń wyłoni się najbardziej uniwersalny, ogólnopolski portret Choroby. Wybierane do sportretowania cechy, są symptomatyczne właśnie dla grypy. Po czym zatem ją rozpoznać?

Rysopis Grypy

Jednym z charakterystycznych rysów Grypy mogą być choćby ?wściekle czerwone i natapirowane? włosy. Być może są one wynikiem wysokiej gorączki, którą charakteryzuje się ta choroba?

Część internautów wskaże zapewne, że Grypa ma dla nich ?półprzytomne oczy? ? byłby to strzał w dziesiątkę!

A czy Grypa może mieć ?bulwiasty nos?? To bardzo możliwe, ponieważ Choroba często objawia się silnym katarem, który przecież nie sprzyja dobrej prezencji.

Internauci mogą wybierać czy usta Wroga są ?bezczelnie szydzące?, czy na przykład ?zuchwale podstępne?.

Portret Grypy można modyfikować nawet o brwi, choćby w kształcie ?zadartego w łuku?, czy też ?groźnych skosów? ? z pewnością nadadzą jej one wymownego spojrzenia. I nie powinna wcale dziwić ta charakterystyczna mimika, chorobie często towarzyszy silny ból gardła i suchy kaszel. Granie spojrzeniem jest więc często jedyną szansą na kontakt z otoczeniem.

Akcja portretowania Grypy przez Internautów na stronie www.portretgrypy.pl, potrwa do 4 lutego. Dzięki rysopisom powstanie ogólny obraz choroby, widziany oczami Polaków. Najlepsze zgłoszenia zostaną nagrodzone. Wszak, aby pokonać wroga, trzeba go najpierw dobrze poznać!

A to już wiesz?  Nowe urządzenia w polskich szpitalach
Źródło Gripex. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy