Wiadomości branżowe

Jak wybrać plecak dla dziecka?

Plecak, który będzie nosiło nasze dziecko, nie powinien być tylko wygodny i funkcjonalny. Źle dobrany ? może doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa.

Dobry tornister jest dopasowany i nie wystaje poza ramiona ucznia. Należy zwrócić również uwagę, czy ma usztywnienie na plecy, regulowane szelki, ułatwiające dostosowanie go do wzrostu dziecka, a najlepiej ? także wbudowane odblaski. ?Pusty plecak nie powinien ważyć więcej niż 1,5 kg? ? mówi serwisowi infoWire.pl Ewelina Kukawska ze sklepu Smyk.

Gdy już mamy odpowiedni plecak, konieczne jest nauczenie dziecka, jak poprawnie go używać. Ewelina Kukawska informuje, że plecak ? aby nie obciążał kręgosłupa ? należy nosić na dwóch ramionach, a wszystkie jego szelki i klamry muszą być dobrze zapięte. Powinien przylegać do pleców, a nie pośladków. Złym pomysłem jest natomiast wkładanie na ramiona plecaków na kółkach ? nie mają one odpowiedniego usztywnienia, ponieważ są przeznaczone do ciągnięcia, a nie noszenia.

Jeśli chcemy być pewni, że wybrany przez nas produkt nie będzie szkodliwy dla dziecka, sprawdźmy, czy ma stosowne atesty. Do dobrego plecaka powinna być także dołączona instrukcja zawierająca informacje o jego bezpieczeństwie i sposobie użytkowania.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy