BIZNES Problemy społeczne

O wypaleniu zawodowym z Joanną Karpetą – spotkanie autorskie

Data publikacji: 2018-10-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: O wypaleniu zawodowym z Joanną Karpetą – spotkanie autorskie
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne i Psyche & Books Cafe serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Joanną Karpetą, autorką książki "Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym".

O wypaleniu zawodowym z Joanną Karpetą - spotkanie autorskie Problemy społeczne, BIZNES - Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne i Psyche & Books Cafe serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Joanną Karpetą, autorką książki "Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym".

Wypalenie zawodowe jest jak grypa. Może dopaść każdego, choć nie każdy przechodzi je tak samo.

Syndrom BurnOut – zmora naszych czasów

Statystycznie częściej dopada młodszych niż starszych, samotnych niż tych, którzy mają rodzinę, ale nie zna płci ani profesji. Wypalenie zawodowe nazywane jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. To stan przewlekłego wyczerpania organizmu, spowodowany długotrwałym stresem. Odbiera przyjemność, którą dotychczas czerpaliśmy z pracy, zmniejsza jej efektywność i przede wszystkim zaburza poczucie bezpieczeństwa. Jak rozpoznać objawy wypalenia zawodowego i jak sobie z nim radzić?

Joanna Karpeta, dyplomowana trenerka biznesu i ekspertka w zakresie profilaktyki wypalenia zawodowego, w swojej książce „Pokochaj poniedziałki”, opisuje czynniki ryzyka wypalenia zawodowego, które negatywnie wpływają nie tylko na jakość pracy, ale również relacje i życie prywatne. Autorka w przystępny sposób przeprowadza czytelnika przez złożone zagadnienia, począwszy od przyczyn wypalenia zawodowego, poprzez dbanie o kondycję fizyczną, sposoby radzenia ze stresem oraz emocjami, aż po pracę nad sobą w sferze komunikacji międzyludzkiej  i świadomego zarządzania swoim systemem wartości. Książka napisana w lekkiej formie i opatrzona rysunkami autorki jest gotową receptą na zmianę zachowań w różnych obszarach życia, by powstrzymać wypalenie zawodowe.

„Pokochaj poniedziałki” to skarbnica wiedzy z zakresu psychologii biznesu, z której dowiesz się, jak przeciwdziałać objawom wypalenia zawodowego, ale także – w przypadku ich wystąpienia – jak je rozpoznać i przezwyciężyć. Obowiązkowa lektura dla wszystkich osób czynnych zawodowo, które stronią od poradników, ale nie zamykają się na wartościową i merytoryczną wiedzę.  

Doświadczona trenerka biznesowa, która sama poznała, czym jest wypalenie zawodowe, przedstawia czytelnikom sfabularyzowaną historię kilku przypadków, z jakimi zetknęła się w praktyce. W książce poznajemy sześcioro bohaterów reprezentujących zupełnie różne zawody, którzy wymieniają się swoimi doświadczeniami i szukają sposobów przeciwdziałania kryzysowi. W tym celu tworzą grupę wsparcia, w której wzajemnie sobie pomagają i korygują swoje zachowania, próbując powstrzymać destrukcyjny proces. W ten przejrzysty i praktyczny sposób autorka przedstawia receptę pozwalającą zapobiec wypaleniu zawodowemu, zanim będzie za późno. Bo najskuteczniejszą metodą walki z groźnymi chorobami jest właśnie profilaktyka.  – Paweł Kubisiak, Harvard Business Review Polska

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
O wypaleniu zawodowym z Joanną Karpetą - spotkanie autorskie Problemy społeczne, BIZNES - Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne i Psyche & Books Cafe serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Joanną Karpetą, autorką książki "Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym".
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES