BIZNES Problemy społeczne

Polscy Darczyńcy przekazali już 1,5 mln zł na rzecz najmłodszych w Jemenie!

Data publikacji: 2019-06-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Polscy Darczyńcy przekazali już 1,5 mln zł na rzecz najmłodszych w Jemenie!
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Już ponad 1,5 mln złotych przekazali Darczyńcy z Polski w ramach akcji „Pomoc dla Jemenu” prowadzonej przez UNICEF od 2018 r. Środki pozwolą zapewnić niezbędną pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci-ofiar konfliktu.

Polscy Darczyńcy przekazali już 1,5 mln zł na rzecz najmłodszych w Jemenie! Problemy społeczne, BIZNES - Już ponad 1,5 mln złotych przekazali Darczyńcy z Polski w ramach akcji „Pomoc dla Jemenu” prowadzonej przez UNICEF od 2018 r. Środki pozwolą zapewnić niezbędną pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci-ofiar konfliktu.

Już ponad 1,5 mln złotych przekazali Darczyńcy z Polski w ramach akcji „Pomoc dla Jemenu” prowadzonej przez UNICEF od 2018 r. Środki pozwolą zapewnić niezbędną pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci-ofiar konfliktu. Akcję można wesprzeć wpłacając darowiznę poprzez stronę unicef.pl/jemen.

Wojna w Jemenie trwa już ponad 4 lata, a jej ofiarami są przede wszystkim najmłodsi mieszkańcy tego kraju. Niemal każde dziecko w Jemenie (ponad 12 mln) potrzebuje pomocy humanitarnej. Pracownicy UNICEF od początku konfliktu są na miejscu i z narażeniem życia oraz zdrowia niosą niezbędną pomoc dzieciom w Jemenie. Wsparcie ze strony UNICEF oraz innych organizacji nie tylko ratuje życie dzieci, ale również daje nadzieję na lepsze jutro.

Niestety sytuacja w Jemenie jest dramatyczna. Nie funkcjonują szpitale, punkty medyczne i szkoły. Dzieci są narażone nie tylko na głód i brak wody, ale również na choroby takie jak odra, malaria czy cholera. Wiele z nich zostało wyłączonych z systemu edukacji. Te, które chodzą do szkoły pobierają naukę na niskim poziomie i w przeludnionych klasach.

Życie wielu dzieci w Jemenie jest przeciwieństwem tego, jak powinno wyglądać dzieciństwo.
W XXI wieku nie ma wytłumaczenia dla tej sytuacji. Najmłodsi potrzebują odpowiedniej opieki medycznej, dostępu do edukacji oraz poczucia bezpieczeństwa.

Wsparcie Darczyńców z Polski pozwala sfinansować m.in.:

Pomoc żywnościową dla dzieci cierpiących na skutek niedożywienia, w tym ratującą życie gotową do spożycia żywność terapeutyczną (pasta, mleko terapeutyczne 
i herbatniki wysokoenergetyczne),
Wyposażenie ośrodków zdrowia w leki i sprzęt, w celu zapewnienia pełnej możliwości leczenia dzieci poszkodowanych na skutek działań wojennych i cierpiących z powodu niedożywienia,
Wsparcie mobilnych zespołów opieki medycznej docierających do trudno dostępnych regionów kraju,
Realizację programów szczepień przeciwko odrze, różyczce, polio, błonicy i tężcowi oraz leczenie dzieci cierpiących na zapalenie płuc,
Walkę z epidemią cholery,
Wsparcie w zapewnieniu czystej wody pitnej.

Akcja „Pomoc dla Jemenu” trwa, a wsparcie Darczyńców jest nieocenione. Więcej informacji na stronie: unicef.pl/jemen.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Polscy Darczyńcy przekazali już 1,5 mln zł na rzecz najmłodszych w Jemenie! Problemy społeczne, BIZNES - Już ponad 1,5 mln złotych przekazali Darczyńcy z Polski w ramach akcji „Pomoc dla Jemenu” prowadzonej przez UNICEF od 2018 r. Środki pozwolą zapewnić niezbędną pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci-ofiar konfliktu.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES