BIZNES Problemy społeczne

Ruszyła IV edycja konkursu Obserwatora Finansowego

Ruszyła IV edycja konkursu Obserwatora Finansowego
Co można i powinno się zrobić aby lepiej wykorzystywać pieniądze publiczne? Konkurs „ gdyby to zależało ode mnie to …” to okazja dla zaproponowania przemyśleń dotyczących efektywności szeroko rozumianego sektora

Data publikacji: 2015-04-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ruszyła IV edycja konkursu Obserwatora Finansowego
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Co można i powinno się zrobić aby lepiej wykorzystywać pieniądze publiczne? Konkurs „ gdyby to zależało ode mnie to …” to okazja dla zaproponowania przemyśleń dotyczących efektywności szeroko rozumianego sektora publicznego.

Ruszyła IV edycja konkursu Obserwatora Finansowego Problemy społeczne, BIZNES - Co można i powinno się zrobić aby lepiej wykorzystywać pieniądze publiczne? Konkurs „ gdyby to zależało ode mnie to …” to okazja dla zaproponowania przemyśleń dotyczących efektywności szeroko rozumianego sektora publicznego.

Już po raz czwarty redakcja serwisu ObserwatorFinansowy.pl zaprasza do udziału w konkursie „Gdyby to zależało ode mnie, to…”.

Co można i powinno się zrobić aby lepiej wykorzystywać pieniądze publiczne? Mamy wyborczy rok – to doskonała okazja, by pokazać, np. politykom, co i jak można poprawić w polskiej gospodarce. Konkurs to okazja dla zaproponowania autorskich przemyśleń dotyczących efektywności szeroko rozumianego sektora publicznego.

Przedmiotem pracy (tekstu lub materiału video) powinna być analiza jednej z wybranych dziedzin lub gałęzi gospodarki (np. finanse publiczne, opieka zdrowotna, ubezpieczenia społeczne, finansowanie i budowa infrastruktury etc.) wskazująca możliwe rozwiązania problemów sektora/dziedziny, sposoby poprawienia efektywności, sprawności, skuteczności.

Nagrodą dla autora najlepszej pracy konkursowej jest tablet iPad mini retina oraz indywidualne spotkanie z prezesem Narodowego Banku Polskiego prof. Markiem Belką.

Jak zapowiada Krzysztof Bień, redaktor naczelny portalu ObserwatorFinansowy.pl, konkurs jest również szansą sprawdzenia swojego pióra w publicznej wypowiedzi.

Jesteśmy otwarci na szerszą współpracę z uczestnikami konkursu także po jego zakończeniu, co potwierdzają przykłady laureatów poprzednich edycji, którzy regularnie publikują na łamach naszego serwisu.

Oceny prac oraz wyłonienia laureatów dokona Kapituła Konkursu w skład, której wchodzą Katarzyna Zajdel-Kurowska – przewodnicząca jury, członek zarządu Narodowego Banku Polskiego, Dobiesław Tymoczko, zastępca dyrektora Departamentu Stabilności Finansowej NBP, Jan Cipiur, dziennikarz związany ze Studiem Opinii, Jacek Ramotowski, dziennikarz specjalizujący się w problematyce bankowej i finansowej oraz Krzysztof Bień, redaktor naczelny ObserwatorFinansowy.pl

A to już wiesz?  Po raz szósty pomagamy „Zobaczyć morze”

Prace należy przesyłać do 31 maja 2015 r.

Partnerami konkursu są: Szkoła Głowna Handlowa, THINKTANK, Instytut Allerhanda, Krajowa Izba Gospodarcza oraz portal Polityka.pl i Polskie Radio Rzeszów.

Więcej informacji na temat konkursu oraz jego regulamin zamieszczone są na http://www.obserwatorfinansowy.pl/4-edycja-konkursu-obserwatora-finansowego/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ruszyła IV edycja konkursu Obserwatora Finansowego Problemy społeczne, BIZNES - Co można i powinno się zrobić aby lepiej wykorzystywać pieniądze publiczne? Konkurs „ gdyby to zależało ode mnie to …” to okazja dla zaproponowania przemyśleń dotyczących efektywności szeroko rozumianego sektora publicznego.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy