BIZNES Problemy społeczne

Świąteczna akcja „Sąsiedzi sąsiadom” dla mieszkańców dzielnicy Pragi-Północ

Centrum Praskie Koneser wraz z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i Urzędem Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przygotowali świąteczne paczki dla stu najbardziej potrzebujących mieszkańców Pragi-Północ. Pomoc trafi bezpośrednio oraz bezkontaktowo do seniorów i

Data publikacji: 2020-04-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Świąteczna akcja „Sąsiedzi sąsiadom” dla mieszkańców dzielnicy Pragi-Północ
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Centrum Praskie Koneser wraz z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i Urzędem Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przygotowali świąteczne paczki dla stu najbardziej potrzebujących mieszkańców Pragi-Północ. Pomoc trafi bezpośrednio oraz bezkontaktowo do seniorów i chorych.

Świąteczna akcja „Sąsiedzi sąsiadom” dla mieszkańców dzielnicy Pragi-Północ Problemy społeczne, BIZNES - Centrum Praskie Koneser wraz z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i Urzędem Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przygotowali świąteczne paczki dla stu najbardziej potrzebujących mieszkańców Pragi-Północ. Pomoc trafi bezpośrednio oraz bezkontaktowo do seniorów i chorych.

 

Centrum Praskie Koneser wraz z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i Urzędem Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przygotowali świąteczne paczki dla stu najbardziej potrzebujących mieszkańców Pragi-Północ. Pomoc trafi bezpośrednio oraz bezkontaktowo do domów osób starszych i chorych. 

Podczas trwającej pandemii SARS-CoV-2 najbardziej narażoną grupą są seniorzy. To dla nich wyjście do sklepu, nawet na najmniejsze zakupy, wiąże się z wysokim ryzykiem. – Jako Centrum Praskie Koneser czujemy się częścią lokalnej społeczności i w naturalny sposób myślimy o wsparciu w tym trudnym czasie osób najbardziej potrzebujących. Na co dzień w naszych działaniach często podejmujemy inicjatywy skierowane właśnie do seniorów i myślimy o nich szczególnie podczas pandemii koronawirusa – podkreśla Monika Piwońska, dyrektor komercyjny Centrum Praskiego Koneser z firmy Liebrecht& wooD, będącej współwłaścicielem, deweloperem oraz zarządzającym projektem.

W ramach akcji paczki z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi trafią do stu najbardziej potrzebujących mieszkańców Pragi-Północ. Seniorzy otrzymają m.in. żurek z jakiem i kiełbasą, sałatkę jarzynową, pieczeń rzymską, faszerowane jajka oraz babkę piaskową i święconkę przygotowaną przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i jej partnerów. Posiłki przygotowała restauracja Ferment Praski, która na co dzień funkcjonuje w Centrum Praskim Koneser. Z kolei Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej razem z Urzędem Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy zadbają o bezkontaktową dystrybucję paczek.

– W tym trudnym dla wszystkich czasie każda pomoc przekazywana bliźnim jest wielkim gestem.  Święta Wielkanocne to szczególny okres nadziei. Pamięć o naszych najbliższych braciach i siostrach, sąsiadach, których spotykaliśmy na zakupach czy spacerze, jest obecnie bardzo ważna. Pokazujemy w ten sposób, że są istotną częścią naszej praskiej Wspólnoty – ­zaznacza ks. Kamil Chojnacki, dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. – Niezwykle nas cieszy, że działające na terenie dzielnicy przedsiębiorstwa są obecne w jej funkcjonowaniu nie tylko wtedy, gdy życie społeczne i gospodarcze może toczyć się bez żadnych zakłóceń. Jesteśmy dumni, że w obliczu epidemii tak wiele organizacji i firm potrafi ze sobą zgodnie współpracować, w trosce o dobro praskiej społeczności – dodaje Dariusz Wolke, zastępca burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Jak podkreśla Rafał Szczepański, wiceprezes spółki BBI Development, która współtworzyła Centrum Praskie Koneser oraz społecznik od wielu lat działający na rzecz mieszkańców stołecznej Pragi-Północ i jeden z pomysłodawców akcji, zaangażowanie w inicjatywę tak wielu różnych organizacji jest niezwykle budujące. – To wspaniałe, że w pomoc włączają się zarówno organizacje charytatywne, jak i samorządowe oraz przedstawiciele sektora prywatnego. Tego rodzaju synergia to doskonały przykład funkcjonowania społeczeństwa w okresie kryzysu – mówi Rafał Szczepański.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Świąteczna akcja „Sąsiedzi sąsiadom” dla mieszkańców dzielnicy Pragi-Północ Problemy społeczne, BIZNES - Centrum Praskie Koneser wraz z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i Urzędem Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przygotowali świąteczne paczki dla stu najbardziej potrzebujących mieszkańców Pragi-Północ. Pomoc trafi bezpośrednio oraz bezkontaktowo do seniorów i chorych.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy