BIZNES Problemy społeczne

Trwa V edycja programu społecznego Decydujesz, pomagamy!

Data publikacji: 2018-11-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Trwa V edycja programu społecznego Decydujesz, pomagamy!
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Wszyscy aktywni mieszkańcy, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe z całej Polsce do 18 listopada mają szansę na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w swoim regionie. Na ich realizację mogą zdobyć granty o łącznej sumie 1 125 000 złotych.

Trwa V edycja programu społecznego Decydujesz, pomagamy! Problemy społeczne, BIZNES - Wszyscy aktywni mieszkańcy, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe z całej Polsce do 18 listopada mają szansę na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w swoim regionie. Na ich realizację mogą zdobyć granty o łącznej sumie 1 125 000 złotych.

Wszyscy aktywni mieszkańcy, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe z całej Polski do 18 listopada mają szansę na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w swoim regionie. Na ich realizację mogą zdobyć granty o łącznej sumie 1 125 000 złotych.

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera lokalne społeczności w realizacji projektów na rzecz ich bliskiego otoczenia. Od 2016 roku, Tesco Polska, wraz z Fundacją Tesco oraz Pracownią Badań i Innowacji Społecznych Stocznia przekazało ponad 3 miliony złotych i tym samym wsparło 815 projektów społecznych, które wpłynęły na modernizację kraju.

Wy decydujecie, my pomagamy!

„Na potrzeby programu podzieliliśmy Polskę na 125 mikroregionów. W każdym z nich występują potrzeby społeczne, dlatego już po raz piąty wychodzimy im naprzeciw. Dzięki „Decydujesz, pomagamy” dostrzegamy różnorodne potrzeby Polaków i z całych sił staramy się ich wesprzeć – to niesamowite jak wiele pomysłów na lokalne działania mają mieszkańcy naszego kraju. Cieszymy się, że stanowimy dla nich realną pomoc.” – mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, partnera merytorycznego programu.

Zaangażowani w życie lokalne mieszkańcy mogą do 18 listopada 2018 roku zgłaszać swój pomysł społeczny w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W każdym z mikroregionów grantami w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych zostaną narodzone najciekawsze inicjatywy. Wnioski można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

Mieszkańcy, dzięki otrzymanym grantom, mogą wprowadzić znaczące zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Tematyka zgłaszanych projektów jest dowolna, może dotyczyć zarówno edukacji, promocji zdrowia, jak działań na rzecz środowiska czy niemarnowania żywności.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce każda organizacja, która dojdzie do etapu głosowania, zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi o wartości grantu.

Dotychczas Tesco, wraz z Fundacją Tesco wsparło 815 lokalnych inicjatyw, przekazując ponad 3 mln złotych organizacjom społecznym.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Trwa V edycja programu społecznego Decydujesz, pomagamy! Problemy społeczne, BIZNES - Wszyscy aktywni mieszkańcy, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe z całej Polsce do 18 listopada mają szansę na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w swoim regionie. Na ich realizację mogą zdobyć granty o łącznej sumie 1 125 000 złotych.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Problemy społeczne