Zdrowie

Urazy kręgosłupa

Urazy kręgosłupa oraz przeciążenie mięśni pleców mogą powodować lub nasilać bóle tego obszaru ciała. Często ból pleców jest przypadłością powracającą, a osobie cierpiącej potrzebne jest nie tylko uśmierzenie samego bólu, lecz przede wszystkim eliminacja jego źródła. Przemęczone lub uszkodzone tkanki w rejonie pleców funkcjonują wolniej i mniej skutecznie, w wyniku czego spięte mięśnie pleców nie mogą ulec naturalnemu rozluźnieniu. W takich przypadkach pomocne często okazują się masaże i techniki wibracyjne, które od zewnątrz stymulują mięśnie i pozostałe tkanki do prawidłowego działania. Jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań problemu, jakim jest wynikający z przemęczenia lub przeciążenia ból pleców, jest masaż wibroakustyczny, wykonywany za pomocą urządzenia VITAFON.

Na czym polega masaż wibroakustyczny? Istota tej metody polega na tym, że na bolące obszary ciała – w tym wypadku plecy – przykładane jest urządzenie oddziałujące na nie za pomocą drgań dźwiękowych o zmieniającej się w określonej skali częstotliwości (tzw. mikrowibracji). Oddziaływanie mikrowibracji prowadzi do usprawnienia pracy mięśni, a także przepływu krwi i limfy na poddawanym masażowi obszarze ciała.

Urządzenie VITAFON, za pomocą którego każdy może taki masaż wykonywać samodzielnie, jest wygodne ze względu na prostotę obsługi oraz niewielkie rozmiary, dzięki którym VITAFON można mieć przy sobie zawsze – zarówno w domu, jak i na działce. Pomimo dosyć krótkiej obecności na polskim rynku, VITAFON zdążył już zdobyć uznanie Polskiego Towarzystwa Fizjoterapeutycznego, specjalistycznych klinik oraz lekarzy, którzy potwierdzają bezpieczeństwo i skuteczność stosowania tej metody masażu. A więc, działkowiczu: zanim sięgniesz po garść tabletek przeciwbólowych zastanów się, czy nie lepiej walczyć z bólem pleców metodą nie tylko bardziej naturalną, lecz również eliminującą źródło, a nie tylko objawy problemu.

http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=2125210770

Similar Posts