Wiadomości branżowe

W Bonarka City Center o zdrowiu

Już od dziś przez cały tydzień (od 22 – 28 maja) w Bonarka City Center w Krakowie trwać będzie wyjątkowe wydarzenie ? Festiwal Zdrowia. Ta

Już od dziś przez cały tydzień (od 22 – 28 maja) w Bonarka City Center w Krakowie trwać będzie wyjątkowe wydarzenie ? Festiwal Zdrowia. Ta prozdrowotna akcja społeczna jest szansą dla wszystkich zapracowanych Krakowian i Klientów BCC, by w jednym miejscu mieć możliwość przebadania się i porozmawiania o profilaktyce zdrowia. Oprócz tego, tylko dziś, dla przyszłych mam udostępniony zostanie ultrasonograf 4D. Wszystko to, oczywiście, bezpłatnie.

Do najczęstszych usprawiedliwień ?zapominania o dbaniu o zdrowie? należy po prostu brak czasu. Dlatego Bonarka City Center, wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland, organizuje Festiwal Zdrowia, który daje Krakowianom szansę do przebadania się, uzyskania informacji i porady przy okazji robienia zakupów czy wypadu do kina. W ciągu najbliższego tygodnia na terenie BCC, na Placu pod Zegarem, ustawione będą stoiska, przy których studenci Wydziału Lekarskiego CM UJ udzielać będą porad oraz przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu wykonywać profilaktyczne badania, takie jak pomiar ciśnienia, poziomu glukozy we krwi, zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, badania smokolizerami. Dla najmłodszych z kolei przygotowany zostanie specjalny Szpital Pluszowego Misia, gdzie dzieci będą mogły przebadać ulubioną przytulankę.

Bezpłatne badania prowadzone będą do 28 maja 2010, w godzinach od 12:00 ? 17:00 na Placu pod Zegarem w BCC.

Tylko dziś z kolei, między godziną 10:00 a 18:00, dla kobiet w ciąży będzie okazja do wykonania bezpłatnego badania USG 3D/4D. Ponadto będzie można spotkać się ze specjalistami i uzyskać kupon rabatowy upoważniający do 15% zniżki na badania cytogenetyczne wykonywane przez Laboratorium DiaGen zajmujące się badaniami cytogenetyki klasycznej i molekularnej.

To jeszcze nie wszystko, co przewidziano na dziś w BCC ? w godzinach 12:00 ? 17:00 na Placu pod Zegarem specjaliści
z Centrum Inicjatyw Społecznych Free Enterprise będą udzielać bezpłatnych porad i konsultacji dotyczących m.in. dostępnych form pomocy oraz sposobów aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością.
Podczas Festiwalu Zdrowia, w ramach akcji Magnetyczny Miś, zbierane będą pluszowe maskotki dla pracowni rezonansu magnetycznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Akcja ma pomóc dzieciom w możliwie bezstresowym przebrnięciu przez badanie rezonansem magnetycznym. Ponieważ aparat w trakcie działania jest bardzo głośny, dzieci boją się go. Dlatego w pracowni rezonansu magnetycznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego każdy mały pacjent może sobie wybrać maskotkę, która będzie dodawać mu otuchy w czasie badania, i którą zabierze później do domu.

A to już wiesz?  Kosmetyki bez parabenów

Patron Medialny Akcji: Zdrowie w Krakowie, Polska the Times Gazeta Krakowska

http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=1811093207

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy