BIZNES Problemy społeczne

W V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” aż 375 projektów otrzyma grant!

Data publikacji: 2018-10-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: W V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” aż 375 projektów otrzyma grant!
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Już po raz piąty sieć sklepów Tesco wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. Od 8 października do 18 listopada aktywni mieszkańcy mają szansę zdobyć dofinansowanie na realizacje projektu społecznego w ramach V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”.

W V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” aż 375 projektów otrzyma grant! Problemy społeczne, BIZNES - Już po raz piąty sieć sklepów Tesco wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. Od 8 października do 18 listopada aktywni mieszkańcy mają szansę zdobyć dofinansowanie na realizacje projektu społecznego w ramach V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”.

Już po raz piąty sieć sklepów Tesco wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. Od 8 października aktywni mieszkańcy mają szansę zdobyć dofinansowanie na realizacje projektu społecznego w ramach V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. Tesco w ramach działań CSR przekaże na ten cel aż 1 125 000 złotych.

W ramach strategii Corporate Social Responsibility Tesco Polska od 2016 roku, przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia wspiera aktywnych mieszkańców, instytucje i organizacje pozarządowe realizując program „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech dotychczasowych edycji programu lokalni działacze zrealizowali 815 projektów społecznych, które wpłynęły na modernizację ich okolicy. Przekazując granty na społeczne inicjatywy, Tesco wspiera rozwój otoczenia, w którym – jako globalna sieć handlowa – funkcjonuje.  

Na potrzeby programu Polska została podzielona na mikroregiony, w obrębie których organizacje pozarządowe mogą zdobyć dofinansowanie na realizację działań. W każdym z nich wsparcie finansowe otrzymają aż trzy inicjatywy społeczne. Pomysł na lokalne działania można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.tesco.pl/pomagamy od 8 października do 18 listopada 2018 roku.

Aktywni mieszkańcy są naszym motorem do działań, a nasza motywacja rośnie, gdy widzimy tak pozytywny odbiór programu. Jako zespół Tesco jesteśmy dumni, że Polacy z tak ogromnym zaangażowaniem włączają się w działania, które korzystnie wpływają na ich najbliższe otoczenie. Wierzymy, że nawet najmniejszy gest ma wielkie znaczenie, dlatego ponownie nagrodzimy nie jeden, a trzy projekty społeczne w każdym regionie. – mówi Daria Kulińska, Dyrektor ds. Komunikacji Tesco.

Program otwarty jest na każdego, inicjatywy mają dotykać tego, czego klienci i pracownicy Tesco potrzebują wokół siebie najbardziej. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Wnioski mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce, każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania zwycięży. O tym, czy grant będzie wynosił 5000, 3000 czy 1000 złotych  zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco.

Jako międzynarodowa sieć handlowa, Tesco realizując program „Decydujesz, pomagamy” wspiera lokalnych aktywistów poprzez przekazywanie grantów na zgłaszane przez nich projekty, dotyczące poprawy ich najbliższego otoczenia. Kluczowe priorytety, na których Tesco skupia się w ramach globalnej strategii Corporate Social Responsibility to m.in. przeciwdziałanie marnowaniu żywności, wspieranie lokalnych społeczności, poprawa zdrowia oraz dostarczanie przyjaznych środowisku, wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. Pomagając lokalnie, Tesco kreuje zmiany w skali globalnej.

 

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
W V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” aż 375 projektów otrzyma grant! Problemy społeczne, BIZNES - Już po raz piąty sieć sklepów Tesco wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. Od 8 października do 18 listopada aktywni mieszkańcy mają szansę zdobyć dofinansowanie na realizacje projektu społecznego w ramach V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Problemy społeczne