BIZNES

Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności

Data publikacji: 2013-12-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Większość podopiecznych stowarzyszenia Wyjątkowe Serce ze względu na swoją niepełnosprawność nie miało jeszcze nigdy okazji wyjechać na zimowisko. Dzięki kampanii „Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności" może się to zmienić.

Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności Problemy społeczne, BIZNES - Większość podopiecznych stowarzyszenia Wyjątkowe Serce ze względu na swoją niepełnosprawność nie miało jeszcze nigdy okazji wyjechać na zimowisko. Dzięki kampanii „Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności" może się to zmienić.

Większość podopiecznych Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce ze względu na swoją niepełnosprawność nie miało jeszcze nigdy okazji wyjechać samodzielnie na wakacje lub zimowisko. Dzięki kampanii „Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku dorosłości” część z nich już w styczniu 2014 r. wyjedzie po raz pierwszy bez rodziców, by poczuć się jak ich zdrowi rówieśnicy. I ty możesz pomóc im spełnić to marzenie.

Stowarzyszenie od ponad 11 lat wspiera dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz ich rodziny. Mimo, że dzieci te często cechują ponadprzeciętne uzdolnienia i dobrze radzą sobie one w szkole, to wymagają dużej uwagi, a część z nich – także ciągłej opieki. Mimo wzrastającego poziomu świadomości społecznej na temat autyzmu, nie mają oni możliwości wyjazdu na letni obóz czy zimowe ferie ze zdrowymi rówieśnikami.

Krok ku dorosłości

Stowarzyszenie dokłada wszelkich starań, aby życie ich podopiecznych możliwie najmniej różniło się od warunków, w jakich funkcjonują dzieci zdrowe. Otoczone baczną opieką uczestniczą w zajęciach artystycznych, uprawiają sporty, uczą się języków. Wszystko po to, by kiedyś były jak najbardziej niezależne.

Zajęcia terapeutyczne, śnieg i Gubałówka

Jednak samodzielny wyjazd bez rodziców to wciąż jedno z tych doświadczeń, których większość z nich nie miała jeszcze możliwości zdobyć. I tak jak zdrowi nastolatkowie oni również marzą, by móc spędzić czas z rówieśnikami poza domem. Stąd pomysł na organizację zimowej szkoły, na którą jeszcze w styczniu 2014 r. wyjedzie do Zakopanego grupa dwudziestu podopiecznych Stowarzyszenia. Młodzież w wieku 17-22 lata przez siedem dni, pod okiem opiekunów, będzie mogła korzystać z uroków zimy w stolicy polskich Tatr. Czekają na nich nie tylko Gubałówka, Krupówki czy dodatkowe zajęcia terapeutyczne, ale także zabawy na śniegu, muzeum Zakopanego i wieczorne wyjścia do klubu. Ten wyjazd będzie krokiem milowym w ich drodze do samodzielności.

Ty też możesz pomóc…

Wszystkich, którzy chcą pomóc spełnić marzenie tych wyjątkowych dzieci, zachęcamy do udziału w kampanii „Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności” poprzez przekazanie dowolnej kwoty na nasz cel. Aby zrealizować pobyt całej grupy podopiecznych potrzebna jest kwota ok 20 tys. zł. Wspólnie uda nam się zrealizować ten cel. Więcej informacji o kampanii na stronie: www.wyjatkoweserce.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności Problemy społeczne, BIZNES - Większość podopiecznych stowarzyszenia Wyjątkowe Serce ze względu na swoją niepełnosprawność nie miało jeszcze nigdy okazji wyjechać na zimowisko. Dzięki kampanii „Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności" może się to zmienić.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Problemy społeczne