BIZNES Problemy społeczne

Wsparcie dla 375 projektów społecznych w całej Polsce

Data publikacji: 2019-03-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wsparcie dla 375 projektów społecznych w całej Polsce
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Ogłoszono zwycięzców V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”! Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprze 375 najciekawszych inicjatyw społecznych.

Wsparcie dla 375 projektów społecznych w całej Polsce Problemy społeczne, BIZNES - Ogłoszono zwycięzców V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”! Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprze 375 najciekawszych inicjatyw społecznych.

Ogłoszono zwycięzców V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”! Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprze 375 najciekawszych inicjatyw społecznych. Od 2016 roku, w ciągu pięciu edycji programu sieć handlowa wsparła aż 1 190 projektów społecznych, które przyniosły korzystne zmiany w naszym najbliższym otoczeniu.

 

Decydujesz, pomagamy – jeszcze więcej wsparcia!

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera aktywnych mieszkańców, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów, skupionych wokół sklepów Tesco. W pierwszej fazie programu inicjatywy można było zgłaszać poprzez platformę internetową. Następnie komisja grantowa oceniła projekty pod kątem przygotowania merytorycznego, potencjału powodzenia i wniesienia trwałych zmian w otoczeniu. Wybrane przez komisję projekty zostały poddane głosowaniu klientów Tesco, którzy mogli wybrać – ich zdaniem – najlepsze i najpotrzebniejsze inicjatywy dla ich regionu.

Naszym celem było stworzenie takiego projektu społecznego, który nie będzie opierał się na przekazywaniu środków, a zaktywizuje społeczności lokalne i pobudzi je do działania. W swojej działalności chcemy być motorem napędowym czegoś wielkiego. Razem z całym zespołem programu „Decydujesz, pomagamy” pragniemy z całego serca podziękować za tak ogromne zaangażowanie podczas wszystkich pięciu edycji programu. Z dumą patrzymy na to jak wiele pozytywnych zmian zostaje wprowadzonych w życie, dzięki zaangażowaniu naszych klientów   – tłumaczy Daria Kulińska, Dyrektor ds. komunikacji Tesco Polska.

 

Wsparcie dla wszystkich regionów

Od IV edycji programu wsparcie finansowe zostaje zapewnione wszystkim organizacjom, które dostaną się do etapu głosowania. W każdym z mikroregionów przyznawane są granty w wysokości 5 000, 3 000 lub 1 000 złotych.

Fantastyczne inicjatywy, pozytywna energia i ogromne zaangażowanie organizacji, mieszkańców, klientów i pracowników Tesco – „Decydujesz, pomagamy” to prawdziwa dawka dobra, która ma realny wpływ na zmiany w naszym najbliższym otoczeniu. Z roku na rok zgłaszane projekty zaskakują nas coraz bardziej – dopracowaniem i pomysłowością. Cieszy nas, że tak wiele wspaniałych lokalnych inicjatyw może zostać zrealizowanych przez zmotywowanych i aktywnych mieszkańców. Wierzę, że ten program może być impulsem do większej mobilizacji ludzi i wspierania się wzajemnie. – mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, partnera merytorycznego programu.

W piątej edycji wsparcie otrzymało 375 inicjatyw społecznych w całej Polsce. Do organizacji społecznych i aktywnych mieszkańców trafiło:

w województwie dolnośląskim 30 grantów o łącznej wartości 90 000 złotych,
w województwie kujawsko-pomorskim 24 granty o łącznej wartości 72 000 złotych,
w województwie lubelskim 21 grantów o łącznej wartości złotych 63 000 złotych
w województwie lubuskim 12 grantów o łącznej wartości 36 000 złotych
w województwie łódzkim 27 grantów o łącznej wartości 81 000 złotych
w województwie małopolskim 30 grantów o łącznej wartości 90 000 złotych
w województwie mazowieckim 51 grantów o łącznej wartości 153 000 złotych
w województwie opolskim 9 grantów o łącznej wartości 27 000 złotych
w województwie podkarpackim 21 grantów o łącznej wartości 63 000 złotych
w województwie podlaskim 9 grantów o łącznej wartości 27 000 złotych
w województwie pomorskim 21 grantów o łącznej wartości 63 000 złotych
w województwie śląskim 51 grantów o łącznej wartości 153 000 złotych
w województwie świętokrzyskim 18 grantów o łącznej wartości 54 000 złotych
w województwie warmińsko-mazurskim 9 grantów o łącznej wartości 27 000 złotych
w województwie wielkopolskim 30 grantów o łącznej wartości 90 000 złotych
w województwie zachodniopomorskim 12 grantów o łącznej wartości 36 000 złotych

 

Podczas V edycji programu klienci sklepów Tesco oddali łącznie 5 504 568 głosów na projekty społeczne. Najwięcej żetonów do urn wrzucili mieszkańcy województwa mazowieckiego, oddając 904 421 głosów na projekty w swoim regionie.

 

Jeden mały żeton, a tak wiele zrealizowanych pomysłów!

Od 2016 roku odbyło się pięć edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 1 190 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu, wybrali klienci sklepów – oddając w sumie aż 26 746 271 głosów.  Łącznie do aktywnych mieszkańców trafiło 4 450 000 zł złotych na realizację lokalnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia. W kwietniu tego roku ruszy kolejna – VI edycja programu.

 

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wsparcie dla 375 projektów społecznych w całej Polsce Problemy społeczne, BIZNES - Ogłoszono zwycięzców V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”! Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprze 375 najciekawszych inicjatyw społecznych.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Problemy społeczne