Wiadomości branżowe

Wstyd motorem odchudzania

Przyszła wiosna, a wraz z nadejściem ciepła uczucie zawstydzenia u osób, które nieefektywnie walczą z nadwagą. Uczucie to może być skutecznym impulsem do walki o zmianę sylwetki.

Wiosna, czas, w którym osoby z nadwagą starają się ukryć swoje niedoskonałości pod warstwą ubrań i poprzez unikanie pokazywania ciała. Jednocześnie jest to czas, w którym dla wielu osób wygasają postanowienia noworoczne, zwłaszcza jeżeli nie przyniosły oczekiwanych rezultatów w odchudzaniu.

Zamiast radości i przyjemności obcowania z budzącą się naturą wiosna może przynieść poczucie zawstydzenia własną sylwetką i wyrzuty sumienia wywołane nieskutecznym odchudzaniem. Ponieważ wg teorii Goffmana, człowiek świadomie kontroluje gesty i słowa, by widzieć siebie takim, jakim chciałby być w oczach innych, na wiosnę częściej można zaobserwować wciągnięte brzuchy, wyprostowane sylwetki i zamaskowane fałdy. Szczególnie takie postawy, wywołane zawstydzeniem powinny skłonić do wykorzystania okazji i sięgnięcia do sprawdzonych metod, które gwarantują efektywne odchudzanie i zmianę wyglądu przed latem.

Jak doradzają eksperci portalu PotrafiszSchudnac.pl ? przede wszystkim należy wyznaczyć sobie realny cel zrzucania wagi. Cel musi być dostosowany do twoich potrzeb, konkretny i oczywiście dający się zmierzyć.

  • Należy nagradzać się po osiągnięciu każdego sukcesu ? np. za utratę każdego kilograma czy też pójście na siłownię mimo ogromnej niechęci.
  • Podejmowane aktywności powinny dawać choć minimalną przyjemność, warto także poinformować o zmianie trybu życia najbliższych i znajomych ? im więcej ludzi będzie o tym wiedziało, tym trudniej będzie ci się wycofać.
  • Jeżeli chodzi o nawyki żywieniowe, jednym z kluczowych warunków skutecznego odchudzania są odżywcze śniadania i stałe pory posiłków. Wyeliminuje to nagłe ataki głodu i spraw, że odczuwanie go będzie realną fizjologiczną potrzebą.
  • Zdecydowanie należy unikać jedzenia i zajadania przed telewizorem lub komputerem. Według badań to właśnie wtedy pochłaniane są największe ilości zbędnych kalorii, w dodatku w ogóle tego nie rejestrujemy.

Aby się jednak udało, należy spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, należy podjąć decyzję o odchudzaniu, silnym motywatorem może być tutaj właśnie poczucie wstydu i presja społeczna. Po drugie, należy chwalić się za każde osiągnięcie, każdą wygraną nad apetytem ? to umacnia ?dietetyczne ja? walczącego z nadwagą.

 

Biuro prasowe portalu PotrafiszSchudnac.pl

Źródło PotrafiszSchudnac.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts